KONST / Litografier / Färgserigrafi 13614033
nr 1361 4033
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färgserigrafi, "Gröna grenar". Signerad, numrerad 62/75, daterad 1976, oramat löst blad. Motivet: ca 71x50 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm
Kondition: liten reva i en kant (bladet), smärre vikskador
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 november 2020
kl 20:13:09
300 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Lennart Rodhe
Läs mer om Lennart Rodhe